Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze przygotowuje się na falę upałów.
Najstarsze psy przebywają w klimatyzowanym budynku, a dla pozostałych przygotowano między innymi kurtyny wodne i dodatkowe poidła. Wstrzymane zostały także spacery z udziałem wolontariuszy.
Jak mówi Krzysztof Rukojć, dyrektor schroniska przy ulicy Szwajcarskiej, placówka stosuje różne rozwiązania, by pomóc zwierzętom przetrwać wysokie temperatury:
Schronisko zwraca się także do mieszkańców z prośbą o przekazywanie dużych baseników, z których psy mogą korzystać podczas upałów:
Pracownicy schroniska przypominają również, by podczas upałów nie zostawiać zwierząt w samochodach oraz zapewniać im stały dostęp do świeżej wody i zacienionego miejsca do odpoczynku.
