Upały dają się we znaki zwierzętom. Schronisko prosi o baseniki

zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze przygotowuje się na falę upałów.

Najstarsze psy przebywają w klimatyzowanym budynku, a dla pozostałych przygotowano między innymi kurtyny wodne i dodatkowe poidła. Wstrzymane zostały także spacery z udziałem wolontariuszy.

Jak mówi Krzysztof Rukojć, dyrektor schroniska przy ulicy Szwajcarskiej, placówka stosuje różne rozwiązania, by pomóc zwierzętom przetrwać wysokie temperatury:

Schronisko zwraca się także do mieszkańców z prośbą o przekazywanie dużych baseników, z których psy mogą korzystać podczas upałów:

Pracownicy schroniska przypominają również, by podczas upałów nie zostawiać zwierząt w samochodach oraz zapewniać im stały dostęp do świeżej wody i zacienionego miejsca do odpoczynku.

Exit mobile version