22 wygrane projekty i ponad 8000 oddanych głosów – w zielonogórskiej Palmiarni oficjalnie podsumowano tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego. Władze miasta wręczyły zwycięzcom okolicznościowe dyplomy. Łącznie na realizację wszystkich projektów inwestycyjnych i społecznych magistrat przeznaczył ponad 6 milionów złotych.
Wśród nagrodzonych projektów znalazło się m.in. dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego do szkół, modernizacja bazy strzeleckiej i organizacja Nocnego Spaceru Pidżamowców:
Jak mówi Marek Kamiński, wiceprezydent Zielonej Góry, organizacja wyrównawczego budżetu obywatelskiego za rok 2023 okazała się trafiona:
– Łącznie mieszkańcy zgłosili 108 projektów – dodaje Paweł Wawryk z departamentu prezydenta miasta:
Dodajmy, że kolejna edycja budżetu obywatelskiego rozpocznie się jesienią.
