Damian Ratajczak ze Stelmetu Falubazu Zielona Góra otrzymał tzw. dziką kartę na inauguracyjny turniej Speedway Euro Championship, który 18 lipca odbędzie się na torze w Winnym Grodzie.
Oprócz młodzieżowca sporód zawodników Falubazu pojadą także Leon Madsen, Przemysław Pawlicki oraz Andrzej Lebiediew, którzy są stałymi uczestnikami cyklu. Z kolei junior Oskar Hurysz będzie pełnił rolę pierwszego rezerwowego; drugim będzie Oskar Paluch ze Stali Gorzów.
Ratajczak cieszy się z możliwości wystartowania w zawodach:
W tym roku tytułu Indywidualnego Mistrza Europy będzie bronić wychowanek Falubazu, a obecnie zawodnik Presu Toruń, Patryk Dudek. Jak sam mówi, zielonogórski tor nie jest już dla niego tak znajomy jak kiedyś:
