84 absolwentów kierunku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego odebrało dyplomy i złożyło przyrzeczenie lekarskie. Dzisiejsze absolutorium oficjalnie zakończyło ich podstawowe kształcenie medyczne. Teraz nowych lekarzy czeka 13-miesięczny staż i wybór specjalizacji.
Podczas sześciu lat nauki studenci kierunku lekarskiego brali m.in. udział w zajęciach dydaktycznych, praktykach w szpitalu oraz zajęciach laboratoryjnych. Jedną z absolwentek jest Wiktoria Nowicka, która przyznaje, że swoją przyszłość wiąże z województwem lubuskim:
– To był wymagający, ale bardzo owocny czas – Paweł Chełka, jeden z absolwentów:
Jak mówi prof. Marcin Zaniew, prorektor Collegium Medicum UZ, kierunek lekarski na zielonogórskiej uczelni bardzo się rozwija:
Absolwenci Collegium Medicum UZ mogą teraz pracować jako lekarze ogólni bądź rozpocząć specjalizację, która trwa od 4 do 6 lat.
Polecamy
Trwa letnia sesja egzaminacyjna na Uniwersytecie Zielonogórskim
Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczęli letnią sesję egzaminacyjną. W tym roku bierze w niej udział ponad 8500 osób. Zmagania z kolokwiami...
Czytaj więcejDetails