Zielonogórskie schronisko dla zwierząt walczy z upałami. Na terenie obiektu rozstawione są zraszacze. Pomagają także strażacy ochotnicy z Przylepu, Starego Kisielina i Zawady, którzy od piątku przyjeżdżają i polewają metalowe wiaty wodą.
Jak mówią pracownicy to bardzo ciężki czas dla zwierząt.
Jak dodaje Monika Pachorska w schronisku obecnie przebywa około 130 kotów i 150 psów. – Od kilku dni robimy wszystko by obniżyć temperaturę w wiatach – dodaje.
Schronisko przypomina, by dbać także o domowe zwierzęta. Na spacery wychodzić wcześnie rano lub późnym popołudniem lub wieczorem. Pies powinien mieć także dostęp do świeżej wody.









RADIO ZACHÓD


