Nareszcie! Stelmet wygrywa w VTB z Parmą

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra wygrali 3 mecz w lidze VTB. W hali CRS pokonali Parmę Perm 88-63 i przerwali serię 7 porażek z rzędu!

Goście mieli problem – przyjechali do Zielonej Góry bez Tylera Larsona, który wczoraj podpisał kontrakt w niemieckiej Bundeslidze i od początku trener gości próbował na rozegraniu kilku graczy.

Stelmet problem Parmy wykorzystywał w sposób popisowy – grał z wielką energią, szybciej niż w poprzednich meczach VTB, był skuteczny, nie tracił głupio piłek i prowadził właściwie przez cały czas. Błyszczał Michał Sokołowski, który w końcu w lidze VTB grał tak jak w EBL czyli rządził – w I kwarcie zdobył 8 punktów!

Po 10 minutach ekipa Igora Jovovića wygrywała 31-17.

W II kwarcie punkty zaczął seryjnie zdobywać Koszarek, pod koszem w ataku dobrze grał Planinić. Stelmet osiągnął prowadzenie 47-30!!! W końcówce jednak chyba się rozluźnił i wynik po 20 minutach brzmiał 47-36 dla zielonogórskiej ekipy.

W III kwarcie Stelmet zaczął mocno i po 25 minutach po trójce Koszarka prowadził już 60-38! Parma grała słabo, nieskutecznie – Stelmet był wyraźnie lepszy. Kwarta skończyła się znów koszem Koszarka, a Stelmet prowadził po 30 minutach 69-49.

Czwarta kwarta zaczęła się od kosza Stelmetu i prowadzenia 71-49, ale też od kilku pudeł i goście odrobili 6 punktów. Na 7 minut 14 sekund przed końcem prowadziliśmy 71-55. Nasz trener jednak wziął  czas, a potem był run Stelmetu 9-0 i prowadzenie 80-55! Skończyło się wygraną 88-63.