Wymęczyli to zwycięstwo! Stelmet wygrał w Koszalinie po mękach

Koszalin zdobyty! Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra wygrali z miejscowym AZS-em 81:72.

Nasza ekipa pokazała dziś dwa oblicza. W pierwszej połowie było bardzo dobrze, w drugiej już znacznie słabiej. Na całe szczęście doświadczenie zielonogórzan wzięło górę.

Stelmet od samego początku narzucił swój styl gry.Zielonogórzanie po I kwarcie prowadzili 22:16. Nasz zespół grał swoje i do przerwy prowadziliśmy już różnicą 20 „oczek” – 57:37.

Po meczu? Nic z tych rzeczy. Stelmet fatalnie zagrał w czwartej kwarcie, zdobył tylko 10 punktów, a AZS aż 25. Po trzech kwartach lider tabeli prowadził zaledwie 67:62. Czwarta kwarta to szaleńcza pogoń koszalinian. Na pięć minut przed końcem było tylko 72:70. Na całe szczęście zielonogórzanie w końcówce mieli więcej do powiedzenia i ostatecznie Stelmet wygrał 81:72.

W środę kolejny wyjazd naszej ekipy. Tym razem zielonogórzanie grać bedą w Gliwicach przeciwko GTK.