Stelmet przegrał w Moskwie, ale powalczył z CSKA

Fot: Krzysztof Filmanowicz

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra przegrali w Moskwie z CSKA 78:102 w kolejnym spotkaniu ligi VTB.

Zielonogórzanie dość nieoczekiwanie podjęli rękawicę i w starciu z wielkim faworytem rozgrywek zaprezentowali się bardzo przyzwoicie. Początek był obiecujący, Stelmet prowadził nawet 11:7. Pierwsza kwarta to jednak prowadzenie gospodarzy 20:11. druga kwarta to gra „kosz za kosz” i do przerwy CSKA prowadził, ale tylko 50:37. W trzeciej odsłonie Stelmet znów grał bardzo ambitnie. Nasz zespół w pewnym momencie zszedł nawet na kilka punktów straty. W czwartej kwarcie gracze z Moskwy jednak odskoczyli (27:16 w kwarcie numer 4) i ostatecznie wygrali wysoko i – 102:78. Stelmetowi należą się jednak brawa za wyrównaną walkę przez trzy kwarty.

Najwięcej punktów dla Stelmetu zdobyli: Sokołowski 17, Starks 16, Zamojski 14, Planinic 12