Polki pokonały Ukrainki i zajęły 3. miejsce w FedCup!

Reprezentacja Polski pokonała po długim i ciekawym meczu u Ukrainę 2:1 w spotkaniu o trzecie miejsce na zielonogórskim turnieju tenisowym Fed Cup.

W pierwszej grze singlowej Madalena Fręch pokonała Katerynę Kozlovą 3:6, 7:5, 6:2.

Następnie Iga Świątek rywalizowała z Dajaną Jastremską i przegrała 6:7, 6:4.

Najwięcej emocji przyniosło jednak starcie deblowe. Alicja Rosolska wraz ze Świątek wygrały pierwszego seta 6:1. W drugim przegrały z Martą Kostyruk i Kozlovą 1:6. W trzeciej, decydującej partii starcie było niezwykle wyrównane i o wszystkim zdecydował tie-break. Polki obroniły kilka piłek meczowych. Ostatecznie nasze panie wygrały tą decydującą część – 7:5, trzeciego seta – 7:6 i cały mecz 2:1.

Warto dodać, że sam mecz Polek z Ukrainkami trwał aż… 7 godzin!

W ostatnim meczu turnieju Rosjanki zagrają jeszcze ze Szwedkami o triumf w całej imprezie.

Kapitan reprezentacji Polski, Dawid Celt podsumował występ biało-czerwonych na całym turnieju:

Czy III miejsce cieszy D. Celta?

Magdalena Fręch stwierdziła, że był to jej najlepszy mecz w tym roku:

Swoją grę w sobotnim meczu oceniła Iga Świątek:

O pojedynku deblowym mówi Alicja Rosolska:

Rosolska mówi o emocjach związanych z tie-breakami w deblu:

W meczu z Ukrainką nie zagrała Magda Linette, ale opowiedziała o emocjach związanych z Fed Cup: