Orzeł znów gładko z AZS-em

Siatkarze Orła Międzyrzecz – podobnie jak w sobotę tak i dziś – pokonali AZS Zielona Góra 3:0 w drugim meczu drugiej fazy drugoligowego play-offu.

Dziś gospodarze wygrali pierwsze dwa sety do 19 i 20. W trzecim zielonogórzanie byli blisko wygranej. Ostatecznie Orzeł zwyciężył w tej partii 27:25 i w całym meczu 3:0.

Po spotkaniu było uroczyście. Na boisko wjechał tort i lał się szampan. Tak w Międzyrzeczu żegnano trenera Marcina Karbowiaka, który po tym sezonie przestanie prowadzić zespół Orła.

Trener AZS-u Krzysztof Dobek był wściekły na swój zespół za postawę w końcówce trzeciego seta, w którym akademicy prowadzili 22:20, ale nie zdołali dowieźć zwycięstwa:

Po spotkaniach w Międzyrzeczu – Orzeł prowadzi 2:0 i aby awansować do kolejnej rundy potrzebuje już tylko jednej wygranej.

Następne, trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 marca w Zielonej Górze. Ewentualne, czwarte – 24 marca, również w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego.