Paradowski najlepszy w drugim dniu. W ZKS-ie mają się z czego cieszyć

Za nami kolejne zawody pięciobojowe rozegrane na obiektach WOSiR-u w Drzonkowie. Tym razem przez dwa dni rywalizowano na połączonym Pucharze Polski młodzieżowców i juniorów w międzynarodowej obsadzie oraz tylko w sobotę w ramach Mistrzostw Polski juniorów młodszych U-17 laser run. W niedzielę zakończono zmagania wśród panów. W klasyfikacji open zwyciężył Oskar Paradowski z UKS G-8 Bielany Warszawa.

Nie jest to zaskoczenie, bowiem 20-latek reprezentujący stołeczny klub prowadził w klasyfikacji po sobotnich zmaganiach i przed niedzielną jazdą konną i laser-run (połączony bieg ze strzelaniem – tzw. „kombajn”). W klasyfikacji open panów podium uzupełnili Jan Kaufmann z Niemiec i Fahme Mohamed z Egiptu. Najwyżej spośród reprezentantów ZKS-u Drzonków w kl. open zawody ukończył Marcel Suliga, który zajął piąte miejsce. Siódmy był Gerard Machel, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji juniorów U-19. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch innych reprezentantów ZKS-u: 8. Igor Powroźnik i 10. Paweł Dąbrowski.

Przypomnijmy, że w sobotę klasyfikację open pań wygrała Natalia Dominiak z ZKS-u (kobiety startowały tylko jednego dnia), a trzecia była jej klubowa koleżanka Katarzyna Ligęza. Natomiast tytuł Mistrzyni Polski juniorek mł. wywalczyła inna zawodniczka drzonkowskiego klubu, Nela Szczur. Brąz zdobyła za to Aleksandra Kasperczak. Zatem w ZKS-ie mają się z czego cieszyć.

W sobotę w Drzonkowie zakończyła się także rywalizacja w ramach Pucharu Europy U-19. Zdominowali go Węgrzy. Wśród kobiet triumfowała Luca Szarka, a najlepszą z Polek okazała się piąta Ewa Pydyszewska z ZKS-u. Szósta była jej klubowa koleżanka Julia Dąbrowska. Najlepszym z panów okazał się Węgier Bence Viczian. Najlepszy z „biało-czerwonych” był szósty Igor Wójcik z UKS G-8 Bielany Warszawa, a najwyżej z ZKS-u sklasyfikowano siódmego Gerarda Machela.