Półfinał EBL: Stelmet zaczął od porażki w fatalnym stylu

Nie tak to miało wyglądać. Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra przegrali w Toruniu z Polskim Cukrem 77:88 pierwsze półfinałowe spotkanie EBL.

Stelmet przez większą część meczu grał źle lub bardzo źle. Torunianie wyglądali zdecydowanie lepiej w każdym elemencie. Po I połowie Polski Cukier prowadził aż 50:31. W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Torunianie w pewnym momencie prowadzili różnicą ponad 20 punktów. I nagle! W czwartej kwarcie Stelmet zaczął odrabiać straty. Na 4 minuty przed końcem zielonogórzanie zmniejszyli straty do 8 punktów. Niestety, końcówka należała do gospodarzy, którzy utrzymali prowadzenie.

Stelmet zaczął od porażki. Dobrze nasi koszykarze zagrali tylko w ostatnich 10 minutach. To za mało na silny dziś Polski Cukier. Torunianie prowadzą zatem 1:0. W niedziele o 12.30 mecz numer 2 także w Toruniu. Przypomnijmy – półfinałowa rywalizacja toczy się do trzech wygranych.