Wataha przegrywa w Krakowie

Futboliści amerykańscy Watahy Zielona Góra przegrali na wyjeździe z Kraków Kings 0-36 w ostatnim swoim tegorocznym meczu w LFA1.

Zielonogórski beniaminek po porażce tydzień temu z Towers Opole stracił szanse na wejście do fazy playoff, a dziś rano pojechał do Krakowa bez kilku kontuzjowanych zawodników.

Nie było też głównego rozgrywającego zespołu – Kenyate Allena jr., który poprosił klub o wcześniejsze zakończenie kontraktu. Poza tym postanowiono, że mecz będzie potraktowany szkoleniowo i więcej pograją ci, którzy do tej pory grali mniej.

W każdym razie już po I kwarcie miejscowi prowadzili 13-0, po drugiej 29-0 i w II połowie spokojnie dowieźli wygraną do końca.

Po zawodach Krystian Wójcik, który był w Krakowie, ale z powodu kontuzji nie grał opisał nam krótko to, co się działo w Krakowie i krótko ocenił bilans 3-5, z jakim zielonogórzanie zakończą sezon. Da to im 5 lub 6(ostatnie) miejsce w grupie południowej LFA1.