Zawód i kompromitacja! Stelmet przegrał walkę o brąz z Arką

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra zakończyli rozgrywki EBL na czwartym miejscu i nie zdobyli brązowego medalu mistrzostw Polski. W rewanżowym spotkaniu o trzecie miejsce zielonogórzanie przegrali w kompromitującym stylu w Gdynii z Arką 80:105 i nie obronili 18-punktowej zaliczki z pierwszego meczu na własnym parkiecie.

Pierwsza kwarta wyrównana i nie zapowiadało koszykarskiej katastrofy. Stelmet po 10 minutach prowadził 22:20. Druga odsłona to jednak festiwal błędów naszych koszykarzy. Arka odrabiała straty i na przerwę obie drużyny schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 51:40. Niestety, w drugiej połowie Stelmet grał źle. Arka pod koniec trzeciej kwarty praktycznie odrobiła wszystkie straty. Po 30 minutach zielonogórzanie praktycznie roztrwonili przewagę z pierwszego meczu przegrywając 57:74. O wszystkich zadecydowała ostatnia odsłona. Wydawało się, że Stelmet – dysponujący dłuższą ławą rezerwowych – wydrze jednak brąz.

Tymczasem w 32 minucie po punktach Jamesa Florence’a Arka odrobiła straty (80:61). Dramat Stelmetu trwał. W 37 minucie po trójce Florence’a Arka prowadziła już różnicą 24 punktów (96:72). Do końca meczu Arka kontrolowała sytuację na parkiecie. Gdynia szczęśliwa. Arka zdobyła brązowy medal. Stelmet się skompromitował i ostatecznie zajął czwarte miejsce w rozgrywkach.

Arka Gdynia – Stelmet Enea BC Zielona Góra 105:80 (20:22, 31:18, 23:17, 31:23).

Punkty:

Arka Gdynia: James Florence 33, Deividas Dulkys 17, Krzysztof Szubarga 17, Dariusz Wyka 12, Marcus Ginyard 10, Jakub Garbacz 9, Mikołaj Witliński 4, Bartłomiej Wołoszyn 3, Adam Łapeta 0.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Markel Starks 16, Michał Sokołowski 14, Zeljko Sakic 10, Quinton Hosley 8, Darko Planinic 6, Michael Humphrey 6, Przemysław Zamojski 6, Łukasz Koszarek 5, Adam Hrycaniuk 4, Gabe DeVoe 3, Jarosław Mokros 2.