Falubaz kończy 4 ligę remisem z Polonią i zaczyna budować skład na 3 ligę

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra zremisował w ostatnim swoim meczu w 4 lidze z Polonią Słubice 0-0, mecz odbył się w Słubicach i nie był wielkim widowiskiem.

W I połowie spotkanie było pod kontrolą zielonogórzan, którzy już kilka tygodni temu awansowali do 3 ligi, a dziś przyjechali do Słubic bez połowy składu, który dostał od trenera Andrzeja Sawickiego wolne(nie było choćby Okińczyca, Góreckiego, Ostrowskiego, Górskiego, Budzyńskiego czy Wojtysiaka i Cipiora). Mimo braków zielonogórzanie częściej byli przy piłce, spokojnie rozgrywali swoje akcje choć tak naprawdę jakiegoś wielkiego zagrożenia pod bramką Polonii nie stworzyli. Polonia natomiast grała zbyt bojaźliwie, żeby w ogóle przedostać się w pole karne lidera.

W II połowie Falubaz oddał trochę inicjatywę miejscowym, ci kilka razy – po błędach Falubaz – groźnie atakowali bramkę gości, ale albo nie potrafili swoich sytuacji wykończyć albo bronił bramkarz Kubasiewicz. W końcu padł remis 0-0, a trzeba też przyznać, że w niema 30-stopniowym upale niełatwo biegało się piłkarzom po boisku w Słubicach – stąd może średni poziom spotkania.

Falubaz w każdym razie wygrał i czeka go teraz przebudowa składu. Kończą karierę Okińczyc i Górecki, obowiązki zawodowe powodują, że na poziomie 3-ligowym nie są w stanie trenować i grać Wojtysiak i Wierzbicki i też ich nie będzie w zielonogórskim zespole. Nie wiadomo, co z królem strzelców 4 ligi – Mycanem, który wyjeżdża na testy do II-ligowej Elany Toruń.

Działacze i trener Falubazu szukają zawodników na każdą pozycję – począwszy od bramkarza aż po napad. Byli m.in. w kontakcie z kilkoma graczami Stilonu i Warty Gorzów, ale na razie nie udało im się przekonać do wzmocnienia ekipy tych, na których im najbardziej zależało.

We wtorek na test-meczu pojawi się tymczasem ponad 20 piłkarzy, którzy zgłosili się na ogłoszenie Falubazu umieszczone przez klub…..w internecie. Zgłoszeń było w ogóle około 60, trener Sawicki „obciął” tę listę do teoretycznie najciekawszych zawodników i we wtorek będzie w Zielonej Górze casting na piłkarza 3-ligowego Falubazu Gran-Bud Zielona Góra.

Oto krótkie podsumowanie i wizja najbliższej przyszłości, o których rozmawialiśmy z trenerem Sawickim po meczu:

Dodajmy jeszcze, że dłuższa rozmowa z Andrzejem Sawickim w poniedziałek – w programie DOGRYWKA na 97.1 fm w Radiu Zielona Góra. Zapraszamy po 18:00.