Lubuskie podium po raz kolejny

W Poznaniu rozegrano zaległą V rundę eliminacyjną Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu.

Podobnie jak podczas ostatnich zawodów w Gorzowie Wlkp. całe podium zajęły lubuskie drużyny. Na pierwszym miejscu ex aequo truly.work Stal Gorzów i Elektorciepłownia Falubaz Zielona Góra, które zdobyły po 21 punktów, a na trzeciej pozycji Francepol Falubaz, który zgromadził 16 punktów. Jeden punkt więcej wywalczyli zawodnicy miejscowego klubu Power Duck Investonu, ale ze względu na brak jednego zawodnika ich wynik nie będzie zaliczony do klasyfikacji.

Wyniki:

1-2. truly.work Stal Gorzów – 21 (Rafał Karczmarz 9, Alan Szczotka 3, Mateusz Bartkowiak 7, Kamil Pytlewski 2)
1-2. Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra – 21 (Jakub Osyczka 8, Fabian Ragus 4, Nikodem Bartoch 9, Damian Boduch – ns)
3. Francepol Falubaz Zielona Góra – 16 (Mateusz Tonder 5, Norbert Krakowiak 6, Damian Pawliczak 5, Nile Tufft 0)
4. Betard Sparta Wrocław – 14 (Patryk Wojdyło 6, Mateusz Panicz 7, Wiktoria Garbowska 1)
NK. Power Duck Iveston PSŻ Poznań – 17 (Bartosz Curzytek 8, Michał Curzytek 9)
NK. Euro Finannce Polonia Piła – 16 (Piotr Gryszpiński 7, Paweł Staniszewski – ns, Aleks Rydlewski 9)