Lechia wygrała ze Stalą!

M.Noskowicz

Piłkarze Lechii Zielona Góra z kolejnym zwycięstwem w rozgrywkach III ligi. Nasz zespół pokonał Stał Brzeg 3:2 prowadząc także do przerwy 3:1.

Lechia przejęła inicjatywę od początku i jako pierwsza zdobyła bramkę. W 17 minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Kobusiński. Gospodarze po zdobyciu gola cofnęli się na własną połowę. Po jednym z błędów naszej defensywy Stał doprowadza do wyrównania, a gola zdobył w 35 minucie Mateusz Dychus. Końcówka tej części gry to jednak popis Lechii. W 42 minucie drugiego gola zdobył Kobusiński, a dwie minuty później na 3:1 podwyższył Łukasz Garguła.

W drugiej połowie przez długi czas wydawało się, że Lechia kontroluje sytuacje na boisku. W 71 minucie Tomasz Gajda zdobył drugiego gola i zrobiło się nerwowo. W 85 minucie Garguła mógł uspokoić nastroje, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Do końcowego gwizdka było niespokojnie, ale wynik nie uległ już zmianie. Lechia wygrała ze Stałą 3:2.