Stelmet bez zwycięstwa w Toruniu

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali w Toruniu z Polskim Cukrem 82:92 w meczu III kolejki PLK.

Zielonogórzanie dobrze rozpoczęli to spotkanie, bo prowadzili już 4:1, potem jeszcze 14:13, ale ostatecznie pierwsza kwarta dla gospodarzy. Torunianie byli w niej tylko nieznacznie lepsi, bo wygrali tę część 20:17.

Po 12 min rywalizacji Stelmet zbliżył się na 22:23. Następnie punkty zdobywali gracze Polskiego Cukru. W 18 min miejscowi prowadzili 36:31, aby wygrywać po pierwszej połowie 43:33. Druga kwarta dla torunian – 23:16.

Po 22 min gospodarze prowadzili różnicą dziesięciu punktów – 47:37, a niedługo później już 52:37. W 17 min Stelmet doszedł na 48:59, ale po trzeciej kwarcie Polski Cukier prowadził dość wysoko, bo 67:50, w tej części zwyciężając 24:17.

W 32 min Polski Cukier miał już 20 „oczek” przewagi – 75:55. Po chwili trener Żan Tabak został wyrzucony na trybuny za dwa przewinienia techniczne. Trener Stelmetu krytykował pracę sędziego. Na pięć i pół minuty do końca meczu torunianie znów prowadzili różnicą 20 pkt. – 83:63. Na nieco ponad 2 min do zakończenia było 91:71, ale zielonogórzanie szybko zmniejszyli straty do stanu 78:92.

Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył 92:82. Czwarta kwarta dla Stelmetu – 32:25.

Punkty dla Stelmetu: Jarosław Zyskowski – 15, Lude Hakanson i Mateusz Ponitka – po 13, Tony Meier i Drew Gordon – po 9, Joe Thomasson – 8, Ivica Radić – 7, Łukasz Koszarek i Julian Jasiński – po 3, Przemysław Zamojski – 2, Kacper Traczyk i Kacper Mąskowski – 0.