W PLK na Stelmet nie ma mocnych! Tym razem wygrał w Gliwicach

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra odnieśli jedenaste z rzędu zwycięstwo w PLK. Podopieczni trenera Żana Tabaka pokonali na wyjeździe GTK Gliwice 83:74.

Pierwsza kwarta dla miejscowych, ale w kolejnych zwyciężali już zielonogórzanie. Pierwsza część tego pojedynku zakończyła się wynikiem 32:22 dla GTK. W drugiej lepszy był Stelmet – 22:13 i na przerwę obie drużyny schodziły przy minimalnym prowadzeniu ekipy ze Śląska – 45:44. Druga połowa należała już do ludzi Tabaka. Trzecia kwarta dla Stelmetu – 24:19, a czwarta 15:10.

Ostatecznie zielonogórzanie zwyciężyli 83:74 i tym samym odnieśli jedenaste już zwycięstwo z rzędu w PLK.

Punkty dla Stelmetu: Zyskowski 17, Gordon, Hakanson i Radić – po 14, Zamojski 8, Ponitka 7, Thomasson 6, Meier 3, Witliński i Koszarek – po 0.

Kolejny mecz zielonogórscy koszykarze rozegrają już w ten czwartek. Wówczas podejmą o 17.30 w hali CRS Śląsk Wrocław.