Ultramaraton Nowe Granice za nami

Maciej Noskowicz

Dobiega końca czwarta edycja Ultramaratonu Zielonogórskiego – Nowe Granice. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło prawie 650 uczestników. Przypomnijmy, trasa ultramaratonu, licząca 103 kilometry, przebiega przez nowe granice Zielonej Góry.

W najbardziej prestiżowej kategorii – biegaczy występujących indywidualnie zwyciężył Jakub Śleziak z Siemianowic Śląskich. Co ciekawe, po biegu nie było widać po nim oznak zmęczenia

Drugi na metę wbiegł Przemysław Prędki z Zielonej Góry, który bardzo cieszył się ze swojej postawy.

Pomysłodawca imprezy – Andrzej Dąbrowa – podkreślał, że uczestnicy chwalili trasę i organizację mimo przenikliwego zimna

Wśród pań najlepszą z solistek okazała się Monika Biegasiewicz. Wśród sztafet – pierwsze miejsce zajęły: Team 4 (sztafeta 2-osobowa) i Myjnie Wikon Nowa Sól (sztafeta 4-osobowa). Wsród duathlonistów pierwsze miejsce zajął Marcin Dziób.

Patronat medialny nad imprezą obejmuje od kilku lat Radio Zachód.