Czterech lubuskich żużlowców pojedzie w finale Złotego Kasku. Kasprzak wygrał w Ostrowie

W Gdańsku, Poznaniu i Ostrowie odbyły się półfinałowe turnieje żużlowe Złotego Kasku. Awans do finału, ktory odbędzie się w Pile uzyskali: Krzysztof Kasprzak ze Stali Gorzów i Grzegorz Zengota z Falubazu Zielona Góra. Nominowani zostali: Patryk Dudek z Falubazu i Bartosz Zmarzlik ze Stali, a rezerwowym będzie zielonogórzanin Piotr Protasiewicz.

Zawody w Ostrowie wygrał Krzysztof Kasprzak ze Stali Gorzów 14 punktów przed Jarosławem Hampelem z Unii Leszno i Grzegorzem Zengotą z Falubazu Zielona Góra po 13. Na czwartym miejscu uplasował się Mateusz Szczepaniak z ROW-u Rybnik 11. Czwórka najlepszych awansowała do finału który odbędzie się w Pile. Miejsce rezerwowego zapewnił sobie Piotr Protasiewicz Falubazu Zielona Góra, który w Ostrowie zdobył 10 punktów.

W turnieju w Gdańsku triumfował Dominik Kubera z Unii Leszno przed Dawidem Lampartem z Lublina – obaj po 12 punktów. Na trzecim miejscu Krzysztof Buczkowski z Grudziądza, a czwarty był Oskar Fajfer z Gdańska. Piąte miejsce zajął Krystian Pieszczek z GKM Grudziądz, a szóste Kacper Gomólski z Falubazu. Wszyscy zgromadzili po 11 punktów, a awans do finału w dodatkowym wyścigu uzyskali: Buczkowski i Fajfer.

W Poznaniu wygrał Janusz Kołodziej z Unii Leszno 14 przed Maksymem Drabikiem (Betard Sparta Wrocław) 13, Norbertem Kościuchem (Orzeł Łódź) i Bartoszem Smektałą (Unia Leszno) – po 12. Rezerwowym w finale będzie Kacper Woryna (ROW Rybnik), który w dodatkowym wyścigu pokonał Damiana Dróżdża ze Sparty. Obaj zgromadzili po 10 punktów. Ósme miejsce zajął Sebastian Niedźwiedź z Falubazu – 6, a czternaste Rafał Karczmarz ze Stali Gorzów 3. Ponadto awans do finału Złotego Kasku w Pile uzyskali uczestnicy Grand Prix: Patryk Dudek (Falubaz), Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów), Maciej Janowski (Sparta Wrocław) i Przemysław Pawlicki (GKM Grudziądz).