Akademicy z ZG blisko spadku

AZS UZ Zielona Góra przegrał z Juve Głuchołazy mecz nr 3 II-ligowego playoutu.

Juve zwyciężyło 3:2 i prowadzi w serii do trzech zwycięstw 2:1. Wyniki setów w sobotnim meczu: 23:25, 25:13, 25:22, 21:25, 17:15. Pierwsza partia była niezwykle wyrównana, jednak druga już nie. Drugi set to dominacja gospodarzy, którzy zwyciężyli bardzo pewnie, a akademicy być może zdekoncentorwali się nieco po – udanej dla nich – pierwszej części tego pojedynku. Wydawąło się, że AZS wrócił na właściwą drogą w trzecim secie, bo akademicy kilka razy prowadzili. Końcówka należała jednak do miejscowych. Czwarty set znów zacięty bój, nerowa końcówka i ostateczny triumf ekipy grającego trenera Wiktora Zasowskiego. Wydawało się, że tie-breaku już chyba absolutnie wszystko jest możliwe. Juve prowadziło już w ostatnim secie 9:6, potem 14:13, ale AZS zdobył się na wyżyny swoich możliwości i było już 15:14 dla akademików. Niestety, nie udało im się zwyciężyć w całym meczu.