Zielonogórscy siatkarze spadli do III ligi…

Siatkarze AZS-u UZ przegrali w czwartym meczu play-out o utrzymanie się w drugiej lidze z Juve w Głuchołazach 1:3. To oznacza spadek zielonogórzan do trzeciej ligi.

Mecz nr 4: Juve Głuchołazy – AZS UZ Zielona Góra 3:1 (25:23, 17:25, 27:25, 25:22)

Zielonogórzanie przystępowali do tego pojedynku z przysłowiowym „nożem na gardle”, gdyż porażka w niedzielę oznaczała spadek do III ligi (po sobotnim meczu stan rywalizacji wynosił 2:1 dla Juve, a gra się do trzech wygranych spotkań). Emocji w hali GOSiR-u w Głuchołazach znów nie brakowało.

Można powiedzieć, że pierwszy set to prawie powtórka z soboty, bo także był bardzo wyrównany i zacięty. Z tą różnicą, że tym razem to gospodarze okazali się lepsi w jego końcówce. Druga partia praktycznie od samego początku przebiegała pod dyktando akademików, którzy po czasie zbudowali sobie na tyle solidną przewagę, że utrzymali ją do końca tej części gry. Zatem mieliśmy remis 1:1, co zwiastowało dalsze emocje w kolejnych partiach.

Trzeci set to kolejny raz wyrównana walka i żadnej z drużyn nie udało się zbudować większej, bezpiecznej przewagi. Zielonogórzanie prowadzili już 25:24, ale nie wykorzystali piłki setowej. Ostatecznie ta część gry kończyła się na przewagi. W tej wojnie nerwów lepsi okazali się miejscowi, po błędzie Jakuba Kupisza w ataku.

W czwartej partii od początku zarysowywała się przewaga gospodarzy, która z biegiem czasu rosła. Juve prowadziło juz 15:11, potem 20:16. Od tamtego stanu to akademicy zdobyli kolejne dwa punkty, ale później miejscowi prowadzili już 22:18, potem 23:20. Potem zagrywkę zepsuł Kamil Chojnacki i Juve miało piłkę meczową, którą nie wykorzystali także poprzez zły serwis. Było już 24:22, AZS nadal walczył, ale ostatecznie nie dał rady odmienić losów tego meczu…