Stelmet awansował do półfinału!

Koszykarze Stelmetu Enea BC pokonali w czwartym meczu pierwszej rundy play off Rosę w Radomiu 93:83. Zielonogórzanie zakończyli tą rywalizację wynikiem 3:1 i awansowali do półfinału!

To był drugi mecz w tym tygodniu rozgrywany w Radomiu. We wtorek zielonogórzanie zwyciężyli 71:60 i potrzebowali jeszcze tylko jednego triumfu, aby zakończyć rywalizację z radomianami na swoją korzyść.

Pierwsza kwarta czwartkowego pojedynku zakończyła się zwycięstwem Rosy – 23:19. Pierwsza połowa także dla Radomian, którzy prowadzili różnicą jednego punktu. Stelmet Enea BC rozstrzygnął ten mecz na swoją korzyść w drugiej części czwartej kwarty. W pewnym momencie zielonogórzanie prowadzili wówczas różnicą 13 punktów!

Stelmet kończył bez Jarosława Mokrosa, który oniósł w tym meczu z kontuzję. Poplarny „Mokry” opuszczał parkiet w czwartej kwarcie z grymasem bólu.

Czwarty mecz ćwierćfinałowy: Rosa Radom – Stelmet Enea BC Zielona Góra 83:93 (23:19, 15:18, 23:21, 22:35).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-1 dla Stelmetu, który awansował do półfinału. Rywalem obrońcy tytułu w półfinale będzie najlepszy w fazie zasadniczej Anwil Włocławek.

Punkty:

Rosa Radom: Michał Sokołowski 17, Filip Zegzuła 16, A.J. English 13, Patrik Auda 11, Igor Zajcew 11, Marcin Piechowicz 9, Daniel Szymkiewicz 5, Michael Fraser 1, Szymon Szymański 0, Maciej Bojanowski 0.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Boris Savovic 21, Vladimir Dragicevic 18, Martynas Gecevicius 14, Adam Hrycaniuk 10, Przemysław Zamojski 9, Łukasz Koszarek 9, James Florence 9, Filip Matczak 3, Jarosław Mokros 0.