Wyraźna wygrana Stelmetu i mamy remis!

W drugim meczu półfinałowym PLK Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Anwil we Włocławku 90:74.

To był inny Stelmet, niż ten, który w piątek dostał lanie od Anwilu. Zielonogórzanie wygrali pierwszą kwartę 27:20, w drugiej rzucili tylko punkt mniej od rywala i na przerwę schodzili prowadząc. Pierwsza połowa była dość wyrówanna, z lekką przewagą przyjezdnych.

Drużyna trenera Andreja Urlepa świetnie zaprezentowała się w trzeciej partii, wygrywając tą część 27:16. Przewaga zielonogórzan była wyraźna i trzeba było ją utrzymać w ostatniej kwarcie. Zwycięstwo było blisko, ale trzeba było zachować koncentracje. Ostatecznie udało się!

Zatem po dwóch meczach jest remis 1:1, a do finału wejdzie zespół, który będzie triumfował 3 razy. Teraz rywalizacja przeniesie się do Zielonej Góry. Następny mecz, już w hali CRS w środę o godz. 17.45.

Drugi mecz półfinałowy: Anwil Włocławek – Stelmet Enea BC Zielona Góra 74:90 (20:27, 15:16, 17:26, 22:21).

Punkty:

Anwil Włocławek: Jaylin Airington 14, Paweł Leończyk 11, Jarosław Zyskowski 10, Ivan Almeida 9, Jakub Wojciechowski 9, Josip Sobin 8, Quinton Hosley 7, Michał Nowakowski 3, Ante Delas 3, Kamil Łączyński 0, Mario Ihring 0.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Vladimir Dragicevic 21, Martynas Gecevicius 18, Przemysław Zamojski 14, Boris Savovic 14, Adam Hrycaniuk 8, James Florence 6, Łukasz Koszarek 5, Filip Matczak 2, Edo Muric 2.