Horror z happy endem. UKS 13 wygrał z Jokerem, ale karty rozda Skra Bełchatów

Marek Staniszewski

W trzecim meczu ćwiercfinałowego turnieju mistrzostw Polski w siatkówce juniorów – gospodarz imprezy UKS 13 VII LO grał z Jokerem Piła. Ponad 2 godzinny pojedynek dostarczył olbrzymich emocji i zakończył się wygraną zielonogórzan 3:2.

Pierwszego seta gładko Joker wygrał do 16. W drugim lepsi byli gospodarze, którzy zwyciężyli do 20. W trzecim secie zielonogórzanie rznieśli rywali do 13. Horror rozpoczął się w czwartym secie, gdy UKS miał 8 meczboli i przegrał 37:39. Nerwowo było także w piątym secie. Joker prowadził 4:1, a za chwilę UKS wygrywał 8:7. W końcówce prowadzenie pilan 12:10, ale zielonogórzanie zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 15:13:

Jutro o godzinie 10 UKS 13 zmierzy się z Bielawianką i w przypadku zwycięstwa o tym czy zagra w półfinale mistrzostw Polski zadecyduje mecz Skry Bełchatów z Jokerem Piła.