Smutne pożegnanie z trzecią ligą. Falubaz przegrał z Pniówkiem

Jacek Białogłowy

Piłkarze Falubazu Zielona Góra przegrali z Pniówkiem Pawłowice Śląskie 0:3 na zakończenie sezonu w trzeciej lidze. Falubaz już wcześniej stracił szanse na pozostanie na tym szczeblu rozgrywek i w przyszłym sezonie zagra w lubuskiej czwartej lidze.

Od początku meczu widać było przewagę gości, którzy w przypadku zwycięstwa zapewniali sobie utrzymanie w lidze. Pniówek szarpnął mocno od początku i już w 7 minucie po główce Arkadiusza Przybyły prowadził 1-0. Pniówek szczególnie groźny był w atakach prawą stroną – stamtąd szły dośrodkowania w pole karne, po których co rusz było groźnie pod bramką Falubazu.

Pod koniec I połowy Falubaz próbował zaatakować, ale z jego akcji odnotować chyba tylko warto strzał Kaczmarczyka z rzutu wolnego – bramkarz gości bez problemu obronił jednak ten strzał.

W II połowie znów ataki Pniówka i w 61 minucie Przybyła po raz drugi głowa trafia do bramki Falubazu, a pogrąża miejscowych, po rajdzie środkiem pola Kamil Witkowski. Mecz kończy się porażką zielonogórzan 0-3, zespół spada, trener Sawicki poprowadzi zespół w 4 lidze, a w tygodniu odbędą się rozmowy z zawodnikami o ich ewentualnej przyszłości w klubie.

Tymczasem na razie jeszcze Falubaz będzie się szykował do finału Pucharu Polski na szczeblu lubuskim, który w kolejną sobotę odbędzie się w Babimoście, a Falubaz zagra z Wartą Gorzów.

Zapraszamy na pomeczową rozmowę z trenerem Falubazu.