Stanisława Fórmanowicz

09:54

5 września 2017

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Z byłą przewodnicząca Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Zielonej Górze rozmawia Janusz Życzkowski.

13 myśli na temat “Stanisława Fórmanowicz”

 1. Wszyscy się na Panią uwzięli, koleżanki z pracy, wicedyrektor, dyrektor o czym wspomina w rozmowie. A może by tak jakąś autorefleksję zastosować…

  I jeszcze niesprawiedliwość w sadach … To już jest skandal! W sądach zawsze 50% jest zadowolonych z wyniku a 50% i pomimo że nie miałem do czynienia z sądem to mam prawo protestować i mi ta Pani tego prawa nie odbierze! Ciekaw jest co będzie kiedy sprawę nie pomyśli tej Pani rozwiąże Trybunał Sprawiedliwości. Pewnie do Trampa będzie pisać …

  Niska frekwencja na protestach jej stowarzyszenia. Jakoś w obronie niezawisłości sądów nie było małej frekwencji i jakoś ludzie też pracowali.

 2. A ty pilot na którym piętrze Urzędu Miasta pracujesz?

 3. Co by nie mówić o polskiej służbie zdrowia, to Janusza uleczyli z inwalidztwa od ręki.

 4. Znowu p. Fórmanowicz i p. Życzkowski? Może jakiś nowy temat? Ile razy można to samo…

 5. Matactwo przez elity jest zawsze zakamuflowane i dlatego trudne do zidentyfikowania tak jak ma to miejsce w tzw. wymiarze sprawiedliwości – za każdym oszustem w todze stoją inni oszuści w togach.

 6. Panie pilocie posiada pan jakieś imię i nazwisko, nie ma pan nawet cywilnej odwagi się przedstawić . Osoby anonimowe charakteryzują się tchórzostwem albo należą do grupy tzw. wspomagierów włodarza. Jak wytłumaczyć fakt np. że wszystkie sprawy tzw. zwolnionych urzędników w Zielonej Górze prowadzą ci sami sędziowie sądu zielonogórskiego ?, z takim samym negatywnym skutkiem. Znam osoby, które w prozaicznie nieskomplikowanych, ewidentnych, prostych sprawach z wyrokami sądu zielonogórskiego czekały na pozytywne rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego i to kilkakrotnie ? Czym wytłumaczy pan fakt, iż Sąd Rejonowy spóźnił się z przekazaniem moich akt sprawy do Prokuratury Generalnej ?, Prokurator Generalny przesłał pismo do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze faksem w ciągu jednego dnia, a Sąd Rejonowy miał 5 dni i wysłał po terminie, dlaczego b. pełnomocnik spóźnił się ze złożeniem skargi kasacyjnej i przez kilka miesięcy kłamał, że skarga jest na etapie Sądu Najwyższego ? to wg pana jest przypadkowe, dlaczego kolejne kancelarie w Zielonej Górze odmawiały przyjęcia pełnomocnictwa gdyż jak twierdzili „zostali ostrzeżeni” pytam przez kogo ? Dlaczego giną akta w drodze między kancelarią a sądem ? Dlaczego w mojej sprawie o odszkodowanie orzeka ten sam sędzia SR, który wcześniej oddalił mój pozew dot. bezzasadnej degradacji i drastycznego obniżenia wynagrodzenia, sędzia, który uznał, iż pracodawca może wzorowemu pracownikowi obniżyć wynagrodzenie po kilkudziesięciu latach pracy i pracodawca ma prawo bezpodstawnie zdegradować szanowanego pracownika do stanowiska niższego niż miał kilkadziesiąt lat wcześniej oczywiście bez powodu. Czy wg pana dziełem przypadku jest, że ten sam sędzia, który oddalił bezpodstawnie pozew z powodu „rzekomego” przekroczenia terminu do jego złożenia (apelację wygrałam)orzeka w kolejnej sprawie dot. nagrody jubileuszowej i też oddala pozew ? Na pewno ufa pan Prezesowi Sądu Rejonowego W. Górniakowi, który na moją skargę odpowiada: w sądzie zielonogórskim „obowiązuje losowy podział numerkowy spraw” – to jest iluzja i fikcja ! Był też taki sędzia, który był zdziwiony, że starosta zielonogórski nie urzęduje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. był tez taki sędzia w mojej sprawie przed którym pozwany chciał opowiadać kawały, a żona pełnomocnika pozwanego jest sędzia w tym samym sądzie – tak czują się pewnie .
  Dlatego, popieram reformę Wymiaru Sprawiedliwości wprowadzaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości,oczekuję radykalnej i natychmiastowej zmiany, precz z tą patologią w Wymiarze Sprawiedliwości.

 7. Nie ma to jak przekonanie o własnej wartości i nieomylności. Potem należy oczekiwać, że wszyscy inni będą o nas mieli takie samo zdanie.

 8. Dziwne jest to, że Pani mówi prawdę a wszyscy: sądy, prokuratura, kancelarie prawne, pracownicy, dyrektorzy kłamią. Coś mi się wydaje że cała Pani prawda jest przerysowana i po prostu nieprawdziwa.

 9. :) każdy kto Pani nie popiera jest pewnie z Urzędu Miasta :) heheheheh dobre :) A Ci którzy Panią popierają to skąd są z PIS-u? hehehhehhe. Ja nie pracuję w Zielonej i cała sprawa wydaje mi się grubo naciągana i śmieszna :) Pozdrawiam

 10. He he .Najpierw Anka, potem Matias, a teraz Kasia. Zdecyduj się urzędasie na jeden nick.

 11. Pani Stanisławo, a co jeśli po reformie Wymiaru Sprawiedliwości będzie tak samo albo gorzej dla zwykłego obywatela? Jak mówi stare powiedzenie: lepiej już było…

Dodaj komentarz