Kilkuset uczniów z 13 szkół podstawowych z całego regionu przyjechało do Zielonej Góry, aby nauczyć się kodowania i programowania.
W trakcie dwudniowych warsztatów pod hasłem „Lubuskie Koduje” dzieci mogły m.in. zaprogramować robota, napisać kod do piosenki, którą można było zagrać na gitarze z kartonu oraz sprawdzić czy ogórek przewodzi prąd.
Weronika Kandulska, jedna z koordynatorek programu Mistrzowie Kodowania, podkreśla, że właśnie w ten sposób, poprzez zabawę, można zachęcić uczniów do poznawania nowoczesnych technologii i przekonać ich, że w przyszłości mogliby zostać np. programistami czy informatykami:
Kodowania i programowania uczyli się dziś w Zielonej Górze m.in. uczniowie klasy 8A ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulęcinie.
Ich wychowawczyni Ewa Krynicka uważa, że to bardzo ciekawa propozycja i dlatego skorzystali z zaproszenia na te warsztaty:
A jak uczniowie oceniają tego typu warsztaty? Amelia Burdzy i Kacper Stasiełowicz, mówią, że było bardzo interesująco i cieszą się, że przyjechali na te zajęcia:
Dodajmy, że warsztaty, jakie przez ostatnie dwa dni odbywały się w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, zorganizowano z okazji trwającego właśnie Europejskiego Tygodnia Kodowania.
Więcej na ten temat na www.technologiczne.lubuskie.pl