Jakub Skierka z TP Zielona Góra zdobył srebro wśród seniorów i złoto wśród młodzieżowców na pływackich Mistrzostwach Polski w Lublinie. W czwartek, podczas trzeciego dnia zawodów 20-latek był drugi w finale A na 200 metrów stylem grzbietowym.
W tej konkurencji wygrał były zawodnik Kornera Zielona Góra, obecnie reprezentujący AZS AWF Warszawa – Radosław Kawęcki. 27-latek został Mistrzem Polski seniorów.
Drugi z reprezentantów TP, 18-letni Michał Miciul uplasował się na szóstej pozycji i był trzeci wśród juniorów 17-18, więc zdobył w tej kategorii brąz.
Również dwa medale zdobyła uczennica SMS Zielona Góra, która w zawodach reprezentuje klub UKS Kapry-Armexim Pruszków. 18-letnia Julia Koluch w finale 200 m stylem grzbietowym kobiet była trzecia. Wywalczyła brąz seniorek oraz złoto juniorek 17-18.
Występ zielonogórzan ocenił trener Jacek Miciul: