niedziela, 28 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zielona Góra
  • WIADOMOŚCI
    • MIASTO
    • KULTURA
    • ROZMOWA PO 9.
    • KRAJ I ŚWIAT
  • SPORT
    fot. Paweł Górski

    Osłabiony Motor przyjeżdża na W69. Czy Falubaz pójdzie za ciosem?

    grafika: Facebook/Wataha Zielona Góra

    Wataha zagra o rozstawienie w play-offach

    Podsumowano sezon w Basket 4 Kids

    fot. materiały Falubazu Zielona Góra

    Nowy dyrektor Falubazu o swojej roli w klubie

    Strzeleckie MP niepełnosprawnych w Drzonkowie i na obiekcie Gwardii

    Lechia na inaugurację II ligi podejmie Rekord Bielsko-Biała

    fot. Paweł Górski

    Damian Ratajczak z dziką kartą na turniej SEC w Zielonej Górze

    Mecze PGE Ekstraligi przełożone

    fot. Facebook/SMU Men's Basketball

    Jakub Szumert oficjalnie w NCAA! Zawodnik Zastalu najlepszym młodzieżowcem PLK

  • RZG TV
  • PODCASTY
  • O RZG
    • RAMÓWKA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
  • KONTAKT
  • RADIO ZACHÓD

SŁUCHAJ

Radio Zielona Góra
  • WIADOMOŚCI
    • MIASTO
    • KULTURA
    • ROZMOWA PO 9.
    • KRAJ I ŚWIAT
  • SPORT
    fot. Paweł Górski

    Osłabiony Motor przyjeżdża na W69. Czy Falubaz pójdzie za ciosem?

    grafika: Facebook/Wataha Zielona Góra

    Wataha zagra o rozstawienie w play-offach

    Podsumowano sezon w Basket 4 Kids

    fot. materiały Falubazu Zielona Góra

    Nowy dyrektor Falubazu o swojej roli w klubie

    Strzeleckie MP niepełnosprawnych w Drzonkowie i na obiekcie Gwardii

    Lechia na inaugurację II ligi podejmie Rekord Bielsko-Biała

    fot. Paweł Górski

    Damian Ratajczak z dziką kartą na turniej SEC w Zielonej Górze

    Mecze PGE Ekstraligi przełożone

    fot. Facebook/SMU Men's Basketball

    Jakub Szumert oficjalnie w NCAA! Zawodnik Zastalu najlepszym młodzieżowcem PLK

  • RZG TV
  • PODCASTY
  • O RZG
    • RAMÓWKA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
  • KONTAKT
  • RADIO ZACHÓD
Radio Zielona Góra

Katarzyna Jankowska Katarzyna Jankowska
1970-01-01 00:00
Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterUdostępnij na WhatsappEmail
SIOSTRY MELOSIK Wszystko Jedno
To jedyny numer na płycie, którego współtwórcami – zarówno tekstu jak i muzyki – są mężczyźni. Zaangażowanie Marka Marlikowskiego do reżyserii teledysku było naturalnym rozwinięciem tego męskiego pierwiastka. Bardzo nas cieszy, że piosenka wzbogacona jest o męski punkt widzenia na tylu płaszczyznach. Dzięki temu staje się jeszcze bardziej uniwersalna.
Myśl o zaproszeniu Julii Kamińskiej zrodziła się podczas koncertu Skubasa, na którym zaśpiewali duet. Kiedy zobaczyłyśmy Julię na scenie, jej energia i wrażliwość wydały nam się bardzo podobne do naszej. Cieszymy się, że zgodziła się wystąpić w klipie, zdejmując z naszych barków trud opowiedzenia tak osobistej historii.
 
BIO:
„Znam na pamięć dalszy ciąg” to długo wyczekiwany debiut fonograficzny Sióstr Melosik. Po latach współpracy z innymi artystami (m.in Anią Dąbrowską) bliźniaczki prezentują autorski materiał, zapraszając słuchaczy w melodyjną podróż w stylu pop/country. Kolejne single publikowane od czasu zdobycia przez duet Nagrody Publiczności w Opolu w 2018 roku (m.in. „Batumi”, „Równocześnie”, „Coś nie tak”), uzupełnione przez premierowe kompozycje, łączą się tutaj w niezwykle szczerą, kobiecą historię. 
Tworzyłyśmy tę płytę powoli, z uwagą. Nie musiałyśmy iść na żadne kompromisy. Zamiast gonić za muzycznymi trendami cierpliwie szukałyśmy odpowiedniego brzmienia. Pozwoliłyśmy naszym piosenkom opowiedzieć się samym – mówią artystki. 
Fonograficzny debiut Sióstr ujmuje dojrzałością i naturalnością zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej. W swoich utworach odważnie i bez patosu poruszają najbardziej osobiste tematy, szybko zaskarbiając sobie zaufanie słuchacza. Jakość brzmienia instrumentów takich jak gitara dobro, wiolonczela czy organy Hammonda usatysfakcjonuje najbardziej wymagającego audiofila. Za produkcję płyty odpowiadają Bartek Staszkiewicz i Kuba Galiński, znani ze współpracy m.in. z zespołem Sofa czy Sanah
https://www.youtube.com/watch?v=HLVaDkznM7M
 
 
RITA PAX Poszłabym Za Tobą
„Poszłabym za Tobą” to drugi opublikowany utwór z zapowiadanego przez zespół Rita Pax albumu „Piękno. Tribute to Breakout”.
 
Niekwestionowany hit autorstwa Tadeusza Nalepy, z tekstem Franciszka Walickiego, ukazał się w 1969 roku na debiutanckiej płycie zespołu Breakout – „Na drugim brzegu tęczy”.
„Poszłabym za Tobą” przypomniane 53 lata później przez Ritę Pax dość surowo oddaje oryginalne riffy i melodie, ale pozwala też na moment melancholii, gdzie fletową solówkę Włodzimierza Nahornego zastępuje klasyczny melotron i nieoczywiste chórki. Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie reprezentuje zespół Rita Pax, objawia się wyraźnie w ich kompozycjach i aranżacjach, a z 12 coverów, które znajdą się na płycie, „Poszłabym za Tobą” jest najbardziej zbliżone do doskonale znanego oryginału.
Premiera płyty zapowiedziana jest na maj 2022. Poza podstawowym składem zespołu, tworzonego przez Paulinę Przybysz, Kasię Piszek, Jurka Markuszewskiego oraz Piotra i Pawła Zalewskich, na płycie Ricie Pax towarzyszą goście: Wojciech Waglewski, Łukasz Lach i Igor Nikiforow.
 
https://www.youtube.com/watch?v=bWjf7CggZL4
 
 
Więcej muzyki nie do przegapienia w piątki po godzinie 18.00 w audycji 'Same Dobre’. 
Poprzedni

Lokalni politycy o ataku Rosji na Ukrainę

Następny

Lubuskie siatkarki w mieszanych nastrojach po

najnowsze

Gala jubileuszowa z okazji 50-lecia działalności Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie

Filharmonia Zielonogórska zakończyła tegoroczny sezon artystyczny

Absolutorium kierunku lekarskiego UZ

10. Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera

Trwa Święto Sali Szeptów

Maksymalne ceny paliw w weekend. Będzie drożej

Cały kraj objęty ostrzeżeniami II i III stopnia oraz alertem RCB przed upałem

27.06.2026 – B.Biały „Kobiece gadanie cz.1 i cz.2”

Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana pod Zieloną Górą. Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych.

Raport o stanie Zielonej Góry. Władze bronią dokumentu, opozycja krytykuje

popularne

  • Proces byłego prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze (fot. Piotr Bakselerowicz)

    Były prezydent Zielonej Góry przed sądem. Nie przyznaje się do winy

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Spotkanie z okazji 60-lecia matury

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • A.Miłoszewski – Zastal srebrny i co dalej?

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
RSS

Program miejski Polskiego Radia - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zielona Góra

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • MIASTO
    • KULTURA
    • ROZMOWA PO 9.
    • KRAJ I ŚWIAT
  • SPORT
  • RZG TV
  • PODCASTY
  • O RZG
    • RAMÓWKA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
  • RADIO ZACHÓD

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj