środa, 24 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zielona Góra
  • WIADOMOŚCI
    • MIASTO
    • KULTURA
    • ROZMOWA PO 9.
    • KRAJ I ŚWIAT
  • SPORT
    fot. Paweł Górski

    Tłumy na spotkaniu Zastalu z kibicami!

    fot. Facebook/Zastal BC Zielona Góra

    Conley Garrison zostaje w Zastalu na sezon 2026/2027

    Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

    fot. Facebook/Giganci Zielona Góra

    Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

    A.Miłoszewski – Zastal srebrny i co dalej?

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

  • RZG TV
  • PODCASTY
  • O RZG
    • RAMÓWKA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
  • KONTAKT
  • RADIO ZACHÓD

SŁUCHAJ

Radio Zielona Góra
  • WIADOMOŚCI
    • MIASTO
    • KULTURA
    • ROZMOWA PO 9.
    • KRAJ I ŚWIAT
  • SPORT
    fot. Paweł Górski

    Tłumy na spotkaniu Zastalu z kibicami!

    fot. Facebook/Zastal BC Zielona Góra

    Conley Garrison zostaje w Zastalu na sezon 2026/2027

    Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

    fot. Facebook/Giganci Zielona Góra

    Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

    A.Miłoszewski – Zastal srebrny i co dalej?

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

  • RZG TV
  • PODCASTY
  • O RZG
    • RAMÓWKA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
  • KONTAKT
  • RADIO ZACHÓD
Radio Zielona Góra
Strona główna Wiadomości

Prawie 243 mln zł z Funduszu Medycznego na centrum onkologii w Zielonej Górze

PAP PAP
2023-10-13 23:39
Fot. LUW

Fot. LUW

Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterUdostępnij na WhatsappEmail

Prawie 243 mln zł trafi do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze na stworzenie w nim Uniwersyteckiego Centrum Onkologii. Środki będą pochodzić z Funduszu Medycznego – poinformował dyr. Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

Dodał, że środki te zielonogórski szpital uzyskał w konkursie onkologicznym, w ramach subfunduszu infrastruktury strategicznej Funduszu Medycznego.

Symboliczny czek na dofinansowanie inwestycji został wręczony w piątek w Zielonej Górze rektorowi Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Wojciechowi Strzyżewskiemu przez wiceministra zdrowia Piotra Brombera i wojewodę lubuskiego Władysława Dajczaka.

„Powstanie bardzo nowoczesne centrum onkologiczne, Uniwersyteckie Centrum Onkologiczne przy Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze. To jest niezmiernie potrzebna jednostka. Pamiętajmy, że chorób onkologicznych, niestety, jest coraz więcej. A tutaj będzie bardzo nowoczesny sprzęt i bardzo nowoczesne leczenie”

– mówił podczas wydarzenia wojewoda.

 

Niemal 243 mln zł z #FunduszMedyczny na Uniwersyteckie Centrum Onkologiczne przy Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze! @DajczakW: powstanie bardzo nowoczesne centrum onkologiczne. To jest niezmiernie potrzebna inwestycja! pic.twitter.com/F6OrAZrACF

— LUW 🇵🇱 💯 (@LubuskiUW) October 13, 2023

 

Dodał, że centrum zapewni bezpieczeństwo onkologiczne wszystkim mieszkańcom województwa lubuskiego.

„To jest ogromna kwota z Funduszu Medycznego, który do 2029 r. ma 40 mld zł. W tym roku, w tym rozdaniu, to są inwestycje strategiczne dla medycyny – to jest kwota 4,1 mld zł, a dla województwa lubuskiego 243 mln zł, czyli ogromna kwota”

– zaznaczył Dajczak.

Inwestycja ma objąć budowę i wyposażenie nowego czterokondygnacyjnego budynku. W obiekcie znajdą się kliniczne oddziały chirurgii onkologicznej, chirurgii klatki piersiowej i otorynolaryngologii, które obecnie mają nieprzystającą do dzisiejszych czasów infrastrukturę.

Ponadto, w nowym obiekcie ma być kompleks poradni, pomieszczenia apteki szpitalnej, baza zespołu transportu medycznego czy sale dydaktyczne i seminaryjne.

Na potrzeby centrum zostanie także zakupiony wysokospecjalistyczny sprzęt oraz aparatura medyczna, w tym m.in.: hybrydowy skaner SPECT/CT, akcelerator mobilny oraz gammakamera. Celem budowy centrum jest zapewnienie kompleksowej opieki medycznej osobom chorującym na nowotwory.

Szpital Uniwersytecki wskazuje, że inwestycja pozwoli na interdyscyplinarne podejście do procesu leczenia, zapewni ciągłość opieki nad pacjentem wymagającym diagnostyki i leczenia osób zmagających się nowotworami. Ponadto, jej realizacja pozwoli na optymalizację wykorzystania zatrudnionego personelu medycznego.

Według władz lecznicy, stworzenie centrum poprawi także jakość i zakres kształcenia kadr medycznych, zarówno na etapie przed, jak i podyplomowym. Szpital stanowi bazę dydaktyczno-szkoleniową i naukową dla Uniwersytetu Zielonogórskiego wykorzystywaną w kształceniu przedklinicznym i klinicznym przez Collegium Medicum.

W ub. roku w zielonogórskim szpitalu było leczonych ponad 19,2 tys. pacjentów onkologicznych, a w pierwszym półroczu tego roku już ponad 10 tys.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze jest spółką, w której udziały ma Uniwersytet Zielonogórski i Województwo Lubuskie.

Tagi:
Poprzedni

XIV Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina

Następny

Ogrzewalnia i łaźnia Caritas czekają na potrzebujących

najnowsze

Co dalej z terenem przy ul. Foluszowej? Mieszkańcy zbierają pomysły

Tłumy na spotkaniu Zastalu z kibicami!

Conley Garrison zostaje w Zastalu na sezon 2026/2027

NASZA PIŁKA: Michał Grzelczyk – o sezonie świdnickiego dream-teamu i trampkarzach Lechii Zielona Góra

Najbliższe dwa dni pogodne i ciepłe; w weekend na zachodzie do 38 st. C

Od poniedziałku trening fitness w Parku Tysiąclecia

Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia od prezydenta

Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

Magazyn żużlowy 23.06.2025

Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

popularne

  • fot: P.Kozubaj

    Spotkanie z okazji 60-lecia matury

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Od 22.06.2026 zmiana organizacji ruchu na os. Zacisze

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Wielopokoleniowa impreza rodzinna w parku książęcym w Zatoniu

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
RSS

Program miejski Polskiego Radia - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zielona Góra

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • MIASTO
    • KULTURA
    • ROZMOWA PO 9.
    • KRAJ I ŚWIAT
  • SPORT
  • RZG TV
  • PODCASTY
  • O RZG
    • RAMÓWKA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
  • RADIO ZACHÓD

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj