wtorek, 23 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zielona Góra
  • WIADOMOŚCI
    • MIASTO
    • KULTURA
    • ROZMOWA PO 9.
    • KRAJ I ŚWIAT
  • SPORT
    fot. Paweł Górski

    Tłumy na spotkaniu Zastalu z kibicami!

    fot. Facebook/Zastal BC Zielona Góra

    Conley Garrison zostaje w Zastalu na sezon 2026/2027

    Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

    fot. Facebook/Giganci Zielona Góra

    Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

    A.Miłoszewski – Zastal srebrny i co dalej?

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

  • RZG TV
  • PODCASTY
  • O RZG
    • RAMÓWKA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
  • KONTAKT
  • RADIO ZACHÓD

SŁUCHAJ

Radio Zielona Góra
  • WIADOMOŚCI
    • MIASTO
    • KULTURA
    • ROZMOWA PO 9.
    • KRAJ I ŚWIAT
  • SPORT
    fot. Paweł Górski

    Tłumy na spotkaniu Zastalu z kibicami!

    fot. Facebook/Zastal BC Zielona Góra

    Conley Garrison zostaje w Zastalu na sezon 2026/2027

    Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

    fot. Facebook/Giganci Zielona Góra

    Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

    A.Miłoszewski – Zastal srebrny i co dalej?

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

  • RZG TV
  • PODCASTY
  • O RZG
    • RAMÓWKA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
  • KONTAKT
  • RADIO ZACHÓD
Radio Zielona Góra
Strona główna Wiadomości

Plenery w Przytoku to 32 – letni fenomen! Wystawę prac tam powstałych trzeba zobaczyć

Radio Zielona Góra Radio Zielona Góra
2024-03-24 11:12
Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterUdostępnij na WhatsappEmail

Już jutro, tj. w poniedziałek (25 marca) otwarcie wystawy poplenerowej malarstwa Przytok 2023. Plenery malarskie organizowane przez Krystynę Betiuk mają bogatą, bo już 32 – letnią tradycję, ciesząc się niesłabnącą popularnością i renomą w całym kraju. Na niezwykły wernisaż zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku.

Plenery w Przytoku z bogatą tradycją

W 2023 r. plener malarski w Przytoku odbył się już po raz 32. Na fenomenalne wydarzenie ściągają uczestnicy z całej Polski, nawet spoza jej granic. Wiek nie gra tu roli, liczy się wyłącznie stan ducha i potrzeba artystycznego wyrażenia siebie. Z resztą Pani Krystyna jako pedagog wychowała niejedno pokolenie, zatem obecność na wystawie prac młodych artystów nie może dziwić.

– Plener w Przytoku to fenomen! Jeździmy na wiele różnych plenerów, ale z kim bym nie rozmawiała przyznaje, że Przytocki plener ma atmosferę jedyną w swoim rodzaju. Myślę, że zawdzięczamy ją niezwykłej osobowości jego organizatorów – Krysi Betiuk i Poldka Kolbiarza, pałacowo-wiejsko-krajobrazowej specyfice miejsca, naszym przyjaciołom i dobrym duchom, no i samym sobie – artystom przyjeżdżającym wielokrotnie właśnie tu.

Spoiwem łączącym wszystkich uczestników pleneru malarskiego jest oczywiście potrzeba tworzenia. Nie tylko malowania, czy realizowania własnych projektów, ale i obserwacji procesu twórczego innych artystów, współtworzenia, kreacji własnej osoby, wymiany myśli i rozstrzygania dylematów artystycznych wśród ludzi rozumiejących istotę problemu. Plener w Przytoku był zawsze przychylną przestrzenią dla rozważań o sztuce, malarstwie, tworzeniu…

– pisze Anka, jedna z uczestniczek plenerów w Przytoku.

Po takiej rekomendacji chyba nikogo już nie trzeba przekonywać, dlaczego poplenerową wystawę trzeba obejrzeć.

Wernisaż wystawy zaplanowano na godzinę 11:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Miasteczku.

Krystyna Betiuk – kobieta – artystka totalna

Krystyna Betiuk jest organizatorką i uczestniczką 30 plenerów. 

Oficjalnie: pedagog, artysta plastyk, długoletni doradca metodyczny nauczycieli plastyków w zielonogórskim ODN, wykładowca WSP w Zielonej Górze, nauczycielka i organizatorka Pracowni Edukacji Twórczej w ZSZ nr 1 w Nowym Miasteczku, Bukowicy i ODN w Zielonej Górze – działalności afiliowanej przez Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA z siedzibą w Łodzi i Poznaniu – długoletnia wiceprzewodnicząca tegoż stowarzyszenia i kilku innych. Autorka wielu projektów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych, organizatorka warsztatów, kursów, plenerów, akademii sztuki, wystaw, form teatralnych itp.

Nieoficjalnie… burza pomysłów, fajerwerk humoru, ikona mody, szyk, elegancja, uroda, wieczna młodość i 1000% kreatywności, czyli NASZA KRYSIA KOCHANA – tak o spiritus movens całego wydarzenia – Krystynie Betiuk, mówią uczestnicy.

Serdecznie zapraszamy na wystawę. Wśród prac z pewnością znajdziecie taką, która powinna zdobić Wasze domowe wnętrze.

Fot. Grzegorz Zwarycz/FB
Fot. Grzegorz Zwarycz/FB
Fot. Grzegorz Zwarycz/FB
Fot. Grzegorz Zwarycz/FB
Fot. Grzegorz Zwarycz/FB
Fot. Grzegorz Zwarycz/FB
Fot. Kolaż zdjęć Grzegorza Zwarycza/FB
Fot. Kolaż zdjęć Grzegorza Zwarycza/FB

Tagi: gminny ośrodek kultury w nowym miasteczkukrystyna betiukKULTURAmalarstwoNowe MiasteczkoPolskie Radio Zachódprzytokwystawa poplenerowa
Poprzedni

Młodzież boryka się z kryzysami psychicznymi. Wojewoda reaguje

Następny

Rajd rowerowy – „Łączy nas ścieżka” [ZDJĘCIA]

najnowsze

Co dalej z terenem przy ul. Foluszowej? Mieszkańcy zbierają pomysły

Tłumy na spotkaniu Zastalu z kibicami!

Conley Garrison zostaje w Zastalu na sezon 2026/2027

NASZA PIŁKA: Michał Grzelczyk – o sezonie świdnickiego dream-teamu i trampkarzach Lechii Zielona Góra

Najbliższe dwa dni pogodne i ciepłe; w weekend na zachodzie do 38 st. C

Od poniedziałku trening fitness w Parku Tysiąclecia

Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia od prezydenta

Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

Magazyn żużlowy 23.06.2025

Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

popularne

  • fot: P.Kozubaj

    Spotkanie z okazji 60-lecia matury

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Od 22.06.2026 zmiana organizacji ruchu na os. Zacisze

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Wielopokoleniowa impreza rodzinna w parku książęcym w Zatoniu

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
RSS

Program miejski Polskiego Radia - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zielona Góra

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • MIASTO
    • KULTURA
    • ROZMOWA PO 9.
    • KRAJ I ŚWIAT
  • SPORT
  • RZG TV
  • PODCASTY
  • O RZG
    • RAMÓWKA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
  • RADIO ZACHÓD

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj