AUDREY HOBERT Wet Hair
Szybko wschodząca gwiazda popu Audrey Hobert zapowiada swój długo wyczekiwany debiutancki album 'Who’s the Clown?’, którego premiera odbędzie się 15 sierpnia. Artystka dzieli się nowym utworem z płyty 'Wet Hair’, któremu towarzyszy teledysk w jej własnej reżyserii.
– 'Wet Hair’ to pierwsza piosenka, którą napisałam sama. Właśnie zerwałam z chłopakiem, o którym śpiewam w ‘Sue me’. Byłam zaintrygowana możliwościami — w końcu rozstania to klasyczna inspiracja do pisania piosenek, prawda? A jednak siedziałam tam zupełnie niewzruszona całą sytuacją. Zaczęłam więc po prostu zapisywać na laptopie to, co się ze mną działo, nie ubierając tego od razu w muzykę. Wkrótce zaczęłam śpiewać ‘Wet Hair’. W swojej istocie piosenka jest o tym, żeby się nie przejmować ‘tym’. Że nie musisz wyglądać perfekcyjnie, by zobaczyć się z byłym. Że nawet z mokrymi włosami — w swoim najgorszym wydaniu — wciąż jesteś jego największym marzeniem. Że masz przewagę i potrafisz korzystać z niej w sposób pełen szacunku. To trochę nonszalanckie, trochę opowieść — dokładnie jak samo rozstanie. Ups.
TAME IMPALA End Of Summer
Tame Impala (Kevin Parker) debiutuje w barwach Columbia Records, prezentując długo wyczekiwany utwór 'End of Summer’. To symboliczny początek nowej ery w historii projektu, w której Parker po raz kolejny przesuwa granice muzycznych możliwości, wkraczając na nieodkryte dotąd terytoria.
Czerpiąc z bogatej tradycji muzyki tanecznej, 'End of Summer’ ukazuje Tame Impala w roli futurystycznego, pierwotnego rave’owego aktu. Utwór przywołuje ducha acid house’owego lata ’89, wolnych imprez połowy lat 90., bush doofs na australijskich odludziach — tworząc wyobrażoną historię, przetworzoną w coś jednocześnie aktualnego i ponadczasowego, a przy tym niezmiennie rozpoznawalnie Tame Impala. Spontaniczna energia eksperymentów studyjnych, obecna w twórczości Parkera od samego początku, jest tu wyraźniejsza niż kiedykolwiek. Jego mistrzostwo produkcyjne nadaje utworowi kalejdoskopowy blask, pełen subtelnych, hipnotyzujących detali. Do singla powstała również krótka forma wizualna w reżyserii multidyscyplinarnego artysty Juliana Klincewicza.
Kevin Parker to jeden z najbardziej wpływowych artystów XXI wieku, znany z tworzenia niepowtarzalnych, gatunkowo płynnych pejzaży dźwiękowych. Jako multiinstrumentalista, autor, producent, miksujący i inżynier dźwięku, od lat samodzielnie kreuje unikalne brzmienie Tame Impala.
Więcej muzyki nie do przegapienia w piątki po godzinie 18.00 w audycji 'Same Dobre’.
