Lasy Państwowe zachęcają do aktywnego wypoczynku. Można nie tylko spacerować i jeździć na rowerze, ale także legalnie nocować na wyznaczonych terenach leśnych.
Jak mówiła na antenie Radia Zielona Góra Anna Niemiec, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, od pięciu lat działa program „Zanocuj w lesie”, dzięki któremu można legalnie spędzić noc na terenach leśnych:
Rzeczniczka podkreśla, że lasy oferują również liczne trasy rowerowe i miejsca przygotowane z myślą o turystach. Przypomina też o zasadach obowiązujących podczas wypoczynku na łonie natury:
Leśnicy przypominają również, aby nie zostawiać śmieci oraz nie niszczyć roślinności.
Anna Niemiec była dzisiaj gościem porannej rozmowy w Radiu Zielona Góra. Jej zapis dostępny jest na www.rzg.pl.
