– Korzystajmy z wody racjonalnie – apelują zielonogórskie wodociągi. W ostatnich dniach spółka odnotowuje coraz większe zużycie wody. Problem dotyczy w szczególności działkowiczów, którzy napełniają baseny i podlewają swoje ogrody.
W połączeniu z falą upałów, może to spowodować obciążenie systemu wodociągowego i znaczące spadki ciśnienia wody w kranach na terenie całego miasta.
– Prosimy mieszkańców o rozsądek i wsparcie – mówi Dariusz Gusta, prezes ZWiK:
– Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze – zapewnia Dariusz Gusta:
Zielonogórskie wodociągi przypominają również o tym, aby w czasie upałów regularnie pić wodę i unikać zbyt długiego kontaktu ze słońcem.









RADIO ZACHÓD


