Oszczędzajmy wodę! – apel ZWiK

fot: pixabay

fot: pixabay

– Korzystajmy z wody racjonalnie – apelują zielonogórskie wodociągi. W ostatnich dniach spółka odnotowuje coraz większe zużycie wody. Problem dotyczy w szczególności działkowiczów, którzy napełniają baseny i podlewają swoje ogrody.

W połączeniu z falą upałów, może to spowodować obciążenie systemu wodociągowego i znaczące spadki ciśnienia wody w kranach na terenie całego miasta. 

– Prosimy mieszkańców o rozsądek i wsparcie – mówi Dariusz Gusta, prezes ZWiK:

 – Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze – zapewnia Dariusz Gusta:

Zielonogórskie wodociągi przypominają również o tym, aby w czasie upałów regularnie pić wodę i unikać zbyt długiego kontaktu ze słońcem. 

Exit mobile version