„Carmina Burana” – to tytuł koncertu, który odbył się w sobotni wieczór w Filharmonii Zielonogórskiej. Był to ostatni akcent sezonu artystycznego 2025/2026. Zielonogórzanie mieli okazję posłuchać kilkudziesięciu muzyków oraz chórzystów, pochodzących m.in. z Poznania. Podczas koncertu oficjalnie pożegnano także dotychczasowego dyrektora, Rafała Kłoczkę, który od września będzie zarządzał Teatrem Wielkim w Łodzi.
– Muzycy naszej filharmonii zawsze stają na wysokości zadania – mówią zgodnie uczestnicy koncertu:
Jak podkreśla Rafał Kłoczko, gospodarz placówki, ostatnie lata to okres intensywnego rozwoju artystycznego:
– Przygotowania do dzisiejszego występu trwały od wielu miesięcy – dodaje Weronika Ratajczyk z Poznańskiego Chóru Uniwersytetu SWPS:
Dodajmy, że w nadchodzącym sezonie artystycznym w Filharmonii Zielonogórskiej odbędzie się kilkadziesiąt koncertów.









RADIO ZACHÓD












