Schronisko w czasie upału. Pomogli strażacy!

Zielonogórskie schronisko dla zwierząt walczy z upałami. Na terenie obiektu rozstawione są zraszacze. Pomagają także strażacy ochotnicy z Przylepu, Starego Kisielina i Zawady, którzy od piątku przyjeżdżają i polewają metalowe wiaty wodą. 

Jak mówią pracownicy to bardzo ciężki czas dla zwierząt.

Jak dodaje Monika Pachorska w schronisku obecnie przebywa około 130 kotów i 150 psów.  – Od kilku dni robimy wszystko by obniżyć temperaturę w wiatach – dodaje. 

Schronisko przypomina, by dbać także o domowe zwierzęta. Na spacery wychodzić wcześnie rano lub późnym popołudniem lub wieczorem. Pies powinien mieć także dostęp do świeżej wody. 

 

Exit mobile version