Galeria BWA zaprasza dzisiaj na otwarcie nowej wystawy. Ekspozycja obejmuje fotografie i prace papierowe ze zbiorów Brandenburskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W centrum zainteresowania stawia kwestię symboli i znaków faszystowskich oraz to, jak na przestrzeni czasu wpisywały się w przestrzeń publiczną i życie codzienne, i jakie piętno odcisnęły w tych obszarach. Wydarzenie organizowane jest w ramach Roku Antyfaszystowskiego. Wernisaż zacznie się o 19.00, wystawa będzie czynna do 6 października.
Przy okazji warto zaznaczyć, że z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie przygotowało dwie wystawy czasowe. Ich wernisaż odbędzie się jutro. Nastąpi też oficjalna prezentacja muralu pt. „Wrzesień 1939”, który powstał na ścianie muzealnego pawilonu.
Muzeum otworzy ekspozycję pt. „Lubuscy bohaterowie na szlakach II wojny światowej” i „Polskie lotnictwo września 1939 – fakty i mity”.
Na pierwszej ekspozycji zostaną zaprezentowane pamiątki z wojny obronnej 1939 roku, walk we Włoszech, Francji, Belgii, Holandii, Niemczech, w ZSRR i na terenach okupowanej i wyzwalanej Polski. Będą to zdjęcia, dokumenty, a także odznaczenia i wspomnienia po żołnierzach, którzy swoje powojenne losy związali z Ziemią Lubuską.
Druga z wystaw opowie o wrześniowych walkach polskich pilotów. Złożą się na nią materiały archiwalne, zdjęcia oraz modele polskich samolotów z okresu II Rzeczpospolitej. Obie wystawy będą czynne do końca roku.
W Centrum Przyrodniczym do zobaczenia jest wystawa patchworków „Raz na Ludowo”, których inspiracją jest polski folklor i szuka ludowa.
Planetarium Wenus po południu proponuje filmy: „Ziemia, księżyc, słonce” i „Europa ku gwiazdom”.
W repertuarze kinowym na przykład „Grzeczni chłopcy”, „Na bank się uda”, „Pewnego razu w…Hollywood” czy „Świat w ogniu”.