Po kilkutygodniowym poślizgu Zielonogórski Rower Miejski wrócił na ulice. Mieszkańcy mogą już korzystać z systemu, który w tym sezonie oferuje 300 rowerów tradycyjnych, w tym modele wyposażone w foteliki dla dzieci.
To jednak nie koniec nowości. Już 3 lipca flotę zasili 20 rowerów elektrycznych, które po raz pierwszy pojawią się w miejskim systemie. Rozszerzono także sieć stacji o dwa nowe punkty – przy ulicy Fabrycznej oraz w Parku Książęcym w Zatoniu.
Do korzystania z jednośladów zachęca Marcin Pabierowski, prezydent Zielonej Góry:
Operatorem Zielonogórskiego Roweru Miejskiego jest Nextbike Polska. Rowery można wypożyczać za pomocą aplikacji. Pierwsze 20 minut jazdy jednośladem jest bezpłatne. Po tym czasie obowiązują opłaty zgodnie z cennikiem operatora.









RADIO ZACHÓD


