Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana pod Zieloną Górą. Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych.

fot. KMP w Zielonej Górze/Facebook

fot. KMP w Zielonej Górze/Facebook

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zabezpieczyli w kompleksie leśnym w okolicach Zielonej Góry 167 krzewów konopi. Część roślin była przygotowana do dalszej dystrybucji.

Podczas akcji funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn znajdujących się w pobliżu plantacji. Obaj próbowali uciekać, jednak po krótkim pościgu zostali zatrzymani. W toku śledztwa policjanci zatrzymali także trzeciego podejrzanego. W jego mieszkaniu znaleziono znaczne ilości narkotyków.

Zarzuty usłyszeli 44-latek, podejrzany o nielegalną uprawę konopi i udzielanie środków odurzających, 57-latek odpowie za pomocnictwo, natomiast 31-latek za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

Exit mobile version