Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednym z kanałów internetowych miał grozić prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. W sobotę (27 czerwca) mężczyzna ma zostać doprowadzony do prokuratury.
Zatrzymany to 36-letni obywatel Ukrainy.
Jak poinformowała PAP mł. asp. Anna Baran z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, groźby pod adresem prezydenta RP padły podczas rozmowy na kanale internetowym. 36-letni Ukrainiec rozmawiał z osobą o nieustalonej tożsamości. W trakcie upublicznionej w internecie rozmowy miały paść słowa, które policjanci uznali za groźby pozbawienia życia prezydenta RP.
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który kierował groźby pod adresem prezydenta RP
– powiedziała w sobotę PAP funkcjonariuszka i potwierdziła, że zatrzymanym jest 36-letni obywatel Ukrainy.
Mężczyzna zostanie w sobotę (27 czerwca) doprowadzony do prokuratury.
Jak powiedziała mł. asp. Anna Baran, będzie odpowiadał za naruszenie artykułu 226 Kodeksu karnego, który mówi o publicznym znieważeniu lub poniżeniu konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo do 2 lat więzienia.
Polecamy
Wakacje rozpoczęte. Zielonogórska policja rusza ze wzmożonymi działaniami
Dziś uczniowie rozpoczynają wakacje, a dla policjantów to początek wzmożonych działań. Zielonogórscy funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów:...
Czytaj więcejDetails









RADIO ZACHÓD





