„Zawieszamy koszenie traw na terenach należących do miasta” – taką informację podał zielonogórski magistrat. To odpowiedź na piątkowe zalecenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Wyższa trawa w upalne dni nie tylko zmniejsza temperaturę powietrza, ale także zatrzymuje wilgoć i chroni przed kurzem.
Mówi Jarosław Flakowski, wiceprezydent Zielonej Góry:
– Koszenie przywrócimy w momencie, gdy średnia temperatura znacząco spadnie – dodaje Jarosław Flakowski:
Dodajmy, że za utrzymanie zieleni w naszym mieście odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej oraz miejska ogrodnik.
