wtorek, 23 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zielona Góra
  • WIADOMOŚCI
    • MIASTO
    • KULTURA
    • ROZMOWA PO 9.
    • KRAJ I ŚWIAT
  • SPORT

    Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

    fot. Facebook/Giganci Zielona Góra

    Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

    A.Miłoszewski – Zastal srebrny i co dalej?

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

    fot. Jacek Białogłowy

    Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

    fot. Paweł Górski

    Falubaz był równą drużyną. Wypowiedzi po zwycięstwie nad Spartą Wrocław

  • RZG TV
  • PODCASTY
  • O RZG
    • RAMÓWKA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
  • KONTAKT
  • RADIO ZACHÓD

SŁUCHAJ

Radio Zielona Góra
  • WIADOMOŚCI
    • MIASTO
    • KULTURA
    • ROZMOWA PO 9.
    • KRAJ I ŚWIAT
  • SPORT

    Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

    fot. Facebook/Giganci Zielona Góra

    Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

    A.Miłoszewski – Zastal srebrny i co dalej?

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

    fot. Jacek Białogłowy

    Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

    fot. Paweł Górski

    Falubaz był równą drużyną. Wypowiedzi po zwycięstwie nad Spartą Wrocław

  • RZG TV
  • PODCASTY
  • O RZG
    • RAMÓWKA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
  • KONTAKT
  • RADIO ZACHÓD
Radio Zielona Góra
Strona główna Kraj i Świat

Prezydent Nawrocki patronem Slalom Maratonu w Zakopanem. Na starcie Andrzej Duda

Radio Zielona Góra Radio Zielona Góra
2026-01-11 13:03
Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterUdostępnij na WhatsappEmail

Prezydent Karol Nawrocki skierował list do uczestników 12. charytatywnego Slalom Maratonu na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem, obejmując zawody honorowym patronatem. W niedzielnych zawodach bierze udział były prezydent Andrzej Duda, który zjeżdża na nartach wraz z zawodnikami.

Dwunastogodzinny Slalom Maraton łączy sportową rywalizację z pomocą młodym sportowcom z niepełnosprawnościami, a cały dochód od sponsorów przeznaczony jest na działalność Fundacji Handicap Zakopane. W wydarzeniu uczestniczą zarówno zawodowi narciarze i trenerzy, a także amatorzy, dzieci, młodzież oraz podopieczni fundacji.

Prezydent Nawrocki w liście skierowanym do organizatorów i uczestników podkreślił, że zawody łączą narciarską pasję z troską o drugiego człowieka. Wyraził uznanie dla inicjatorów wydarzenia – przedstawicieli Polskiego Związku Narciarskiego, władz Zakopanego oraz Fundacji Integracji Przez Sport Handicap – i pogratulował rozwoju oraz rosnącej popularności imprezy.

Prezydent podkreślił, że zawody od lat łączą sportową rywalizację z działalnością charytatywną: „Gratuluję sukcesu, rozwoju i rosnącej popularności tych szczególnych sportowych zmagań, które łączą narciarską pasję z troską o innego człowieka” – zaznaczył, informując jednocześnie o objęciu wydarzenia honorowym patronatem.

W liście Nawrocki zwrócił także uwagę na działalność Fundacji Handicap Zakopane, którą od ponad dekady kieruje Małgorzata Tlałka-Długosz: „Z szacunkiem spoglądam na działalność, którą od ponad 10 lat prowadzi Fundacja na czele z Panią Prezes Małgorzatą Tlałką-Długosz” – napisał prezydent, doceniając integracyjny charakter zawodów oraz formułę, w której każdy przejazd zwiększa wsparcie sponsorskie dla fundacji.

Niech narciarstwo alpejskie – ten piękny i szlachetny sport, wymagający odwagi, wytrzymałości i precyzji – pomaga Państwu także na wszystkich zakrętach życiowej drogi. I oby zjazdy po zaśnieżonych stokach były dla Państwa źródłem nieustającej radości i satysfakcji

– podkreślił prezydent Nawrocki.

W Slalom Maratonie bierze udział były prezydent Andrzej Duda, który – podobnie jak w poprzednich latach – zjeżdża na nartach razem z innymi zawodnikami. Duda uczestniczył w tych zawodach także podczas swojej prezydentury.

Pomysłodawczynią i organizatorką charytatywnego slalomu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes Fundacji Handicap Zakopane Małgorzata Tlałka-Długosz. Zawody polegają na nieprzerwanej, dwunastogodzinnej jeździe na nartach po wytyczonym slalomie; celem jest wykonanie jak największej liczby przejazdów. W poprzednich latach uczestnikom maratonu udało się przejeżdżać łącznie ponad 700 kilometrów.

Cały dochód pozyskany od sponsorów wydarzenia przeznaczany jest na działalność Fundacji Handicap Zakopane, która od 2014 roku prowadzi całoroczne, bezpłatne integracyjne treningi sportowe w dyscyplinach zimowych i letnich dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami, a także organizuje obozy sportowo-rehabilitacyjne i zawody sportowe.

Tagi: andrzej dudabiegi narciarskiekarol nawrockiKRAJ I ŚWIATnarciarstwoPolskie Radio Zachódprezydentprezydent karol nawrockislalomzakopane
Poprzedni

6-latek przejechany samochodem w ciężkim stanie trafił do szpitala. Kierowca nie żyje

Następny

Zimowe szaleństwo w Dolinie Gęśnika

najnowsze

NASZA PIŁKA: Michał Grzelczyk – o sezonie świdnickiego dream-teamu i trampkarzach Lechii Zielona Góra

Najbliższe dwa dni pogodne i ciepłe; w weekend na zachodzie do 38 st. C

Od poniedziałku trening fitness w Parku Tysiąclecia

Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia od prezydenta

Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

Magazyn żużlowy 23.06.2025

Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

Od 29 czerwca letni rozkład jazdy autobusów MZK

Zielona Góra stawia na e-turystykę

Jak wygląda sytuacja pożarowa w lasach?

popularne

  • fot: P.Kozubaj

    Spotkanie z okazji 60-lecia matury

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Od 22.06.2026 zmiana organizacji ruchu na os. Zacisze

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Wielopokoleniowa impreza rodzinna w parku książęcym w Zatoniu

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
RSS

Program miejski Polskiego Radia - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zielona Góra

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • MIASTO
    • KULTURA
    • ROZMOWA PO 9.
    • KRAJ I ŚWIAT
  • SPORT
  • RZG TV
  • PODCASTY
  • O RZG
    • RAMÓWKA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
  • RADIO ZACHÓD

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj